Bilgisayarda Mobil Uygulama Kodlamak

0
107 kez okundu.
views

Bilgisayarda Mobil Uygulama Kodlamak

Mobil Uygulama Geliştirme firmalarının sayısında ki artış aynı zamanda mobil uygulamalarının sayısıyla da paralel bir şekilde gelişme göstermektedir. Bilgisayar üzerinden kodlama yapılan mobil uygulamaların hem ülkemizde hem de dünya genelinde milyarlarca kişi tarafından kullanılıyor olması, bu alanda yapılması gereken yatırımların hangi ölçüde olması gerektiğini de ortaya koymaktadır.

Mobil uygulama kodlaması yapabilmek için ilk olarak kodlama bilgisine sahip olmalı ve kodlama yapacağınız dile hâkim olmalısınız. Kodlama sırasında yaptığını en küçük bir hata sonucunda uzun uğraşlarınız heba olabilir. Bundan dolayıdır ki attığınız her adımı hesaplayarak ve belirli bir plan dâhilinde atmalısınız. Özellikle şu şekilde bir planlama yaparak mobil kodlama yapmanız oldukça mantıklı olacaktır;

1 – Platformu Seçin:

Ankara Yazılım Firmaları tarafından hazırlanan mobil uygulamanın hazırlanmasına başlamadan önce karar verilmesi gereken en önemli noktadır. İlk olarak hazırlayacağınız mobil uygulamanın hangi platformdan yayınlanacağına karar vermeli bu kararına ardından çalışmalara başlamalısınız.

2 – Çok Fonksiyonlu Bir Uygulama Yapın:

Samsung,LG, Huawei ve Sony gibi Android kullanan büyük üretici firmalarını dikkatle takip etmeli ve bu markaların telefon modellerine uygun olarak kodlama yapmalısınız. Bu şekilde yapacağınız çalışma sayesinde Android tabanlı cihazların tamamında uygulamanızın kullanılabilir olmasını sağlayabilirsiniz.

3 – Kullanıcı Kolaylığını Göz Önünde Bulundurun:

Özellikle Türk milleti olarak bizi uğraştıran şeylerden nefret ederiz. Girmek istediğimiz bölüme en fazla 2 tıklamadan fazla hareketle girebiliyorsak bu bizim için negatif puanlama olacaktır. Bundan dolayı kodlama yaparken hem sade hem de kullanışlı olmasına oldukça dikkat etmelisiniz.

4 – Maliyet Planlaması Yapın:

Uzun uğraşlar ve emekler sonrasında hazırladığınız mobil uygulaması içim kodlamaya başlamadan önce belirli bir miktar ayırın ve bu miktar üzerinden harcamalarınızı yapmaya çalışın. Özellikle Android destekli bir mobil uygulama hazırlıyorsanız ücretsiz araçlardan mutlaka yararlanın.

5 – Gelir Kapısı Arayın

Mobil uygulamanızdan para kazanabilmek için arayış içerisinde olun. Aynı sektörde hazırlanmış olan mobil uygulamaları inceleyerek buna daha rahat karar verebilirsiniz.

6- Anlık Gelişmeleri Takip Edin:

Mobil uygulamanın güncel olması ve sürekli olarak güncel tutulması hem kullanıcılar için hem de uygulamanın kendisi için oldukça önemlidir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here