Botox Tedavisinin Önemi

0
44 kez okundu.
views

Günümüzde botox tedavisi yüzdeki kırışıklıkların giderilmesi için kullanılan estetik tedavi yöntemlerinden bir tanesidir. Ancak son zamanlarda terleme problemleri ve migren ağrılarının giderilmesi için de bu tedaviden yararlanılmaktadır. Bu tedavi yöntemi özellikle bayanların tercih ettiği yöntemlerdendir. Yüzdeki ve boyundaki kırışıklıkların giderilmesi için cerrahi müdahale yaptırmak istemeyen kişiler botox tedavisi uygulamasını tercih etmektedir. Botox yaygın olarak yüzün üst kısmındaki kaş aralarının ve boyun göz çevresindeki kırışıklıkların giderilmesi için kullanılır. Yüzün alt kısımlarında kullanılmamasının sebebi ise kişilerin gülüşlerini etkilemesidir. Bu yüzden genellikle yüzün üst kısımlarında kullanılır.

Botox Uygulaması Nasıl Yapılır?

Botox tedavisi yaptırmadan önce dikkat edilmesi gereken konu işlemi yapacak olan doktorun kim olacağıdır. Bu konuda uzman olan ve deneyime sahip bir kişi tarafından uygulamanın yapılması gerekir. Aksi halde ileride daha ciddi sorunlar yaratan problemler ortaya çıkabilir. İşlem deneyimli bir doktor tarafından küçük bir iğne yardımı ile oldukça az bir miktarda botoxun sorunlu olan bölgelere enjekte edilmesi ile gerçekleşir. Botox işleminde kullanılan serum direkt olarak hastalara enjekte edilmez. Bu işlemden önce serumun fizyolojik olarak sulandırılması gerekir. Yaygın olarak genellikle en düşük sulandırma dozu olan 1 ml serum miktarı tercih edilir. Ancak bu ölçü işlemi yapacak olan doktorun belirleyeceği şekilde de olabilir. Bu konuda yüksek miktarda çözücü kullanmak işlem bölgesinin çevresinde bulunan kaslara dağılabilir ve o kaslara engel olabilir. Bu yüzden botox tedavisi yapacak olan doktorun bu konuya dikkat etmesi gerekir.

Botox Hangi Bölgelere Uygulanır?

Botox tedavisi uygulamasının hangi bölgelere uygulandığını aşağıdaki alanda bulabilirsiniz. Botox uygulaması yaygın olarak şu alanlarda kullanılır;

  • Burun etrafına oluşan kırışıklar,
  • Yüzde asimetri,
  • Üst dudak kırışıklıkları,
  • Boyun çizgileri,
  • Kaş kaldırma,
  • Alın çizgileri,
  • Göz kenarı kırışıklığı,
  • Üzüntü çizgileri

Yukarıda belirttiğimiz bölgelerin tamamında rahatlıkla Botox uygulamasından yararlanılmaktadır. İşlem oldukça güvenli bir işlem olduğu için birçok kişiye rahatlıkla uygulanabilir. Ancak kas ile ilgili sağlık sorunları yaşayanların ve hamile olan bayanların botox yaptırmaları sakıncalıdır.

Estetik Cerrahi ve Saç Ekimi
Esteport Estetik Merkezi

Web Site : http://esteport.com/
İletişim : +90 212 241 3 241

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here